יחסי ציבור בפייסבוק ובמדיה החברתית – יש דבר כזה

יחסי ציבור בפייסבוק ובמדיה החברתית – יש דבר כזה

קבוצות עניין במידיות החברתיות הפכו לבעלות ערך רב. קבוצות פייסבוק וכן מרכזי תוכן בפלטפורמות חברתיות נוספות, מרכזות טרפיק גולשים רחב ומהוות מרכז לשיח ולאינפורמציה. אלו ממוינים על פי נושאים שונים. כך, ננטש המקומון שהיה בעבר "כיכר העיר", לטובת קבוצת פייסבוק שכונתית וכך, ביטאון בנושא נישה כזה או אחר ובעל עלויות ייצור גבוהות מכדי לאפשר כדאיות (לבטח כזו שאינה תלויה או מושפעת ממפרסמים), ננטש לטובת קבוצות שיח העוסקות בנושא. הדבר נכון לפייסבוק אך לא רק וזאת כאשר ההבדל בין הרשתות החברתיות, נעוץ באופי השימוש בהן, קהל היעד וכן הלאה.

יחסי ציבור בפייסבוק או במדיה החברתית, אינם מושג מוכר. אנו עדים לפרסומות בכל צעד ושאל, גם במדיה החברתית ובכל זאת, נראה שהגופים המסחריים עוד לא הבינו את הפוטנציאל הטמון בעבודת תוכן כפי שנהוג בעולמות יחסי הציבור המסורתיים בקרב אותן קבוצות עניין והשפעה.

אנו מבינים את הפוטנציאל הגלום בתוכן אורגני, איכותי וכזה המספק ערך לקורא. התוכן הזה אותו אנו מייצרים על בסיס שוטף עבור כלי התקשורת, עובר אדפטציה כאשר נוצר עבור פייסבוק ודומותיה, אך הגישה נשמרת דומה. מסחריות ושיווקיות כבסיס לפעילות – "אאוט", הקשבה ויצירת ערך לקורא – "אין".

קבוצת פייסבוק הרלוונטית לאזור מוניציפאלי ומונה אלפים עד עשרות אלפי חברים, היא מוקד השפעה אדיר עברו העסקים הפועלים באיזור, קבוצה העוסקת בענף ספורט ספציפי, מהווה מרכז לקהל מטרה ממוקד עבור עסקים המוכרים ציוד לעוסקים בענף, קבוצה העוסקת בקולינריה טבעונית הפכה למרכז עליה לרגל עבור חובבי הז'אנר וכו'.

היכולת לייצר תוכן ספציפי עבור קבוצות עניין. כזה שיבנה מתוך הבנת הדינאמיקה שבשיח הרשת, היא בעלת ערך רב. מדובר ביצירת אפשרות למגע ישיר ובלתי אמצעי עם קהל היעד הממוקד.  ההגמוניה שיש לעיתון או לאתר האינטרנט על התוכן, אינה קיימת במוקדי התוכן החברתיים. אלו פתוחים יותר או פחות (על פי אופיים הטכני), לקהל הרחב שיכול להביע עצמו. קהל זה יקבע האם התוכן המפורסם ייהפך לוויראלי ובעל תפוצה והשפעה רחבה או ייקבר במהירות בתחתית ה"פיד" ציר השיחה בקבוצה.

יחסי ציבור בפייסבוק או במדיה החברתית, עשויים להיות כה ממוקדים, עד כי "אין צורך" במסר חד המניע לפעולה. אין צורך "ללכלך" את התוכן והערך אותו הוא מייצר לחברי הקבוצה במסחריות. זאת מאחר והתאמת התוכן הרלוונטי לקבוצה הממוקדת והנכונה יגרמו להיקש ההנעה לפעולה להתרחש מעצמו במרבית המקרים.

אנו מומחים בתחום האמור. שומרים על רשת קשרי עבודה ענפה עם מנהלי הקבוצות ואושיות משפיעות ברשת כשם שאנו עושים זאת עם גורמים משפיעים בכלי התקשורת הקונסרבטיביים. אנו בקיאים בהצפת שיח רשת, יזום תוכן בעל פוטנציאל ויראלי ושילטה באופי השיח והשפעתו.

חייג 03-561-2233 או לחץ כאן ליצירת קשר